Szukaj

OD DYSBIOZY
DO EUBIOZY

DNI ALERGII I NIETOLERANCJI POKARMOWEJ

Już za dwa tygodnie (od 2 do 3 grudnia) na terenach Ptak Expo pod Nadarzynem odbędą się kolejne Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej.(1) Byłem na poprzednich dwóch edycjach tych targów i zamierzam wziąć w nich udział i tym razem.

Jak czytamy w materiałach informacyjnych, jest to „szansa na uzyskanie informacji jak skutecznie zapobiegać i leczyć, okazja by skonsultować się ze specjalistą, wykonać bezpłatny test i zapoznać się z bogatą ofertą naszych wystawców”. Listę wystawców można obejrzeć tutaj.

Na targach prezentowana będzie żywność wegańska i wegetariańska, a także żywność bezglutenowa, żywność bez laktozy oraz produkty dietetyczne. W ciągu obu dni targowych odbędą się tez pokazy live-cooking przeprowadzane przez członków fundacji Lubelscy Kucharze Dzieciom, a gospodarzem będzie Kevin Aiston. (Szczegóły tutaj).

Niektórych może zainteresować fakt, że na miejscu będzie możliwa diagnostyka i konsultacje z alergologami.

Będzie też można wysłuchać wielu wykładów (harmonogram tutaj). Niektóre tytuły są dość oczywiste, np.: „Alergia-wyzwanie naszych czasów” czy „Nietolerancje pokarmowe w aspekcie chorób autoimmunologicznych przewodu pokarmowego”. Inne brzmią zagadkowo: „Psychosomatyczne i duchowe aspekty alergii i nietolerancji pokarmowych” albo „Alergie w zrozumieniu medycyny bioinformacyjnej”.

Mnie najbardziej interesuje prelekcja „Chore jelita jako wspólna przyczyna występowania alergii i nietolerancji pokarmowych” i pokrewny wykład „Probiotykoterapia – probiotyki najlepszym sposobem leczenia alergii i nietolerancji pokarmowych”. Ten ostatni ciekawi mnie szczególnie dlatego, że mam wątpliwości, czy podawanie kapsułek z bakteriami hodowanymi  w sztucznych warunkach rzeczywiście może być skuteczne. Ale może dowiem się czegoś, co mnie przekona?

Gwoździem programu będzie zapewne wykład „Epidemia alergii: to koniec czy dopiero początek?”, a to z uwagi na osobę prelegenta, którym będzie Jerzy Zięba. Pan Zięba budzi ogromne emocje. Ma rzeszę wiernych zwolenników i tyle samo – a może i więcej – przeciwników. Moim zdaniem wśród tych ostatnich jest sporo takich, którzy nigdy nie wysłuchali ani nie rozważyli jego argumentów i polegają na tym, czego na ten temat dowiedzieli się z drugiej ręki. Można się z panem Ziębą zgadzać albo nie, ale na pewno warto posłuchać, co ma do powiedzenia i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Ja przynajmniej mam taki zamiar. Będzie to możliwe w sobotę 2 grudnia o godzinie 16 na głównej scenie. (Szczegółowy harmonogram wykładów można znaleźć tutaj).

Jak wspomniałem będę obecny na tej imprezie, zwłaszcza że odbędzie się rzut beretem od mojego domu. Gdyby ktoś z Was też tam był i chciał się ze mną spotkać, będzie mi bardzo miło. Niewykluczone, że będę miał kilka wejściówek, więc gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o kontakt.

Swoją drogą w następnych postach napiszę trochę o alergiach i ich związku z dysbiozą. Bo w końcu jest ona matką wszystkich chorób.

  1. http://www.dnialergii.pl/
  2. Obrazek wyróżniający: Logo Dni Alergii, https://www.facebook.com/Dni-Alergii-566144653470418/

 

 

Facebook
X
LinkedIn
Email
WhatsApp